Nowości

Przenosimy mrowiska mrówki rudnicy

Kto z nas idąc do lasu nie natknął się na mrowisko? Te niesamowite zwierzęta wypracowały swoisty system funkcjonowania. Poruszają się w niby nie uporządkowany sposób, a jednak każdy członek mrówczej społeczności wie co ma robić. Samorząd miasta też wiedział dobrze co robić w sytuacji, gdy podczas prac przy ścieżce rowerowej w okolicy Parku Zimnej Wody napotkał na trzy mrowiska. Od 8 czerwca trwa proces przeniesienia mrówczej kolonii do bezpiecznego miejsca.

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

W miniony weekend, 5 i 6 czerwca, odbył się drugi w tym sezonie letnim turniej z cyklu Grand Prix Stalowej Woli Amatorów w tenisie ziemnym. Nisko reprezentował Daniel Dybka, który zajął II miejsce.

Do rywalizacji przystąpiło 10 zawodników, którzy od sobotniego poranka toczyli bardzo zacięte pojedynki. Spośród nich najlepszy okazał się Maciej Wilczyński, który w finale, dopiero w tie-breaku, pokonał Daniela Dybkę 6/4  6/7 12/10. Trzecie miejsce zajęli Dariusz Szczuciński i Mieczysław Pęzioł.

Źródło: MKT Stalowa Wola

Podpisano umowę na przebudowę i termomodernizację byłego gimnazjum w Nisku

Budynek po byłym gimnazjum przy ulicy Chopina w Nisku już niebawem zostanie kompleksowo zmodyfikowany. Obiekt nie tylko będzie wyremontowany i ocieplony, ale całkowicie zmieni się jego przeznaczenie.

We wtorek 8 czerwca w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko doszło do podpisania umowy na realizację inwestycji pn. „Przebudowa i kompleksowa termomodernizacja budynku byłego gimnazjum w Nisku na potrzeby nadania mu nowych funkcji: Dziennego Domu Pobytu, Ośrodka Pomocy Społecznej i Zarządu Budynków Komunalnych i Zieleni Miejskiej”. Stosowne podpisy na dokumentach złożyli Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Maria Nabrzeska Skarbnik Gminy oraz Roman Głowala właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo Budowlanego z Biłgoraja, który jest wykonawcą zadania.

Inwestycja przewiduje dostosowanie parteru i I piętra budynku na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej. II piętro zostanie przeznaczone na Dzienny Dom Pobytu. Z kolei mniejsze skrzydło obiektu stanie się siedzibą Zarządu Budynków Komunalnych i Zieleni Miejskiej. W dawnej szkole zostaną wymienione wszystkie instalacje, a więc wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, elektryczna, internetowa i telefoniczna. Obiekt zostanie poddany generalnej termomodernizacji. Powstanie parking oraz elektrownia fotowoltaiczna o mocy 50 kW. Ponadto zainstalowane zostaną dwie windy osobowe, a całość zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wartość zadania wynikająca z podpisanej umowy to 4 749 950 zł. Gmina na realizację przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 000 000 zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych, 150 000 zł z PEFRON oraz 229 270 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPOWP na lata 2014-2020 – działanie 8.3. Wkład własny gminy to 370 680 zł.

Termin realizacji zadania upływa w maju 2022 roku.

 

/Nisko.pl

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność