137 wyświetleń
    294 wyświetleń

Posumowanie 10. kolejki.

26 września 2016 02:00, autor: stal1938.pl
10. kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi wystartowała w piątek. Rozegrano dwa mecze w których nie brakowało emocji i bramek.
Błękitni Stargard są na miejscu premiowanym awansem dzięki zwycięstwu 1:0 z Kotwicą Kołobrzeg. Złotego gola w derbach Pomorza Zachodniego zdobył zmiennik Sebastian Inczewski.
Emocjonujący przebieg miało spotkanie II ligi między Polonią Warszawa a Siarką Tarnobrzeg. Mecz zakończył się remisem 2:2. W spotkaniu oglądaliśmy mnóstwo walki – arbiter pokazał łącznie aż 16 kartek.
W sobotę rozegrano 6 spotkań, które zakończyły zmagania drugoligowców w ostatni weekend września.
Raków Częstochowa wygrał 3:0 z Rozwojem Katowice i umocnił się na pozycji lidera II ligi. W hicie dnia Odra Opole zremisowała bezbramkowo z Radomiakiem Radom. Na innych stadionach goli nie brakowało.
Drużyna Marka Papszuna była faworytem meczu z Rozwojem Katowice i na swoim stadionie nie pozwoliła sobie na wpadkę. Raków Częstochowa dominował, a na pierwszego gola pracował przez 38 minut. Impas przerwał Adam Czerkas, który zszedł z boiska z dubletem i znalazł się na szczycie klasyfikacji strzelców z Pawłem Picelukiem oraz Łukaszem Pietroniem. Wynik na 3:0 ustalił Tomas Petrasek po rzucie rożnym.
Raków umocnił się na szczycie tabeli. Lider ma na koncie 24 punkty za siedem zwycięstw i trzy remisy.
Druga w stawce Odra Opole zremisowała bezbramkowo w hicie dnia z trzecim Radomiakiem Radom.
Beniaminek musiał sobie radzić bez Waldemara Gancarczyka, najlepszego asystenta ligi. Momentami dominował na boisku, ale nie dokumentował przewagi golem. Punkt zdobyty w Opolu pozwolił radomianom wskoczyć przed Błękitnych na miejsce premiowane awansem. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie zdobył ćwierćfinalista Pucharu Polski – Puszcza Niepołomice. Drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza przegrywała do 76. minuty z Polonią Bytom, ale zdążyła odrobić stratę z nawiązką. Gorąco było ponadto w Elblągu i Bełchatowie. Na obu stadionach padło pięć bramek. Olimpia pokonała 3:2 ROW 1964 Rybnik, natomiast PGE GKS przegrał w takim samym wymiarze z Gryfem Wejherowo.

Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku Olimpię Zambrów 3:1. Na wynik konfrontacji miała na pewno spory wpływ czerwona kartka dla Rafała Włodarczyka już w 3. minucie spotkania.